conference-1-1000-250

Skaityti daugiau...

Renginiai Romuvoje

Konferencijų - seminarų salė

Vilniaus universiteto „Romuvos „konferencijų, seminarų ir poilsio centre Palangoje, Birutės al. 37A  nuo 2017 m. liepos 1 d. iki liepos 30 d. veikia Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos mokinių darbų paroda „Senoji Palanga“ .

2018 metais Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklai sukanka šešiasdešimt metų. Tai daug, jei matuotume tuos metus kasdieniu mokytojų darbu, jų kantrybe, ištverme, ištikimybe muzikos pedagogo profesijai. Tai mažai, kai kasdien jauti vaiko sielą, supranti jo pasaulį, gabumus, norus, svajones, nes metai keičia metus, o mokykloje vis aidi jaunų žmonių balsai. Tie metai ženklina ne tik pradžios žingsnius, garsius lietuvių muzikų vardus, kurie lėmė šios mokyklos atsiradimą, mokytojų ir auklėtinių pasiekimus, suprastą ir pažadintą vaiko sielą visaapimančiam muzikos ir meno pasauliui, bet ir mokyklos vietą pajūrio miesto kultūroje.

Dailei gabūs vaikai turi galimybę mokytis Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos dailės skyriuje Palangoje ir Šventojoje. Dailės skyrius įkurtas 1983 metais ir 2018 metais švenčia 35 metų jubiliejų. Džiugu, kad 2005 metais įsteigtos dailės klasės ir Šventojoje. Mokytojai Petras Baronas, Danguolė Baravykienė, Audronė Bukauskienė, Lendrūna Moncevičienė, Dovilė Oškinytė, Ineta Šypalė moko tapybos, piešimo, skulptūros, kompozicijos ir keramikos pagrindų, dėsto dailės pažinimą. Jaunieji dailininkai sėkmingai dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose vaikų piešinių konkursuose, įvairiuose edukaciniuose kūrybiniuose projektuose, rengiamos parodos mokykloje ir įvairiose miesto erdvėse.

Palanga – nedidelis ir jaukus miestas, kuriame gyvena tik kiek daugiau nei 17 tūkstančių gyventojų. Iš kitų Lietuvos kurortų ji išsiskiria kurortinės architektūros palikimo gausa ir įvairove. Palangos miesto savivaldybėje šiuo metu fiksuojama 110 kultūros paveldo objektų (archeologinės vietos, gamtos paminklai, statiniai ir kt.).

2016m. rugsėjo mėn. 16 d.  prie vilos „Mahorta“ vyko akcija „Paveldas, menai ir pramogos“. Čia dalyvavo Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos mokiniai: surengė savo darbų plenerą, parodą, koncertavo. Jaunieji Palangos menininkai turėjo galimybę pristatyti iki šių dienų išlikusius kultūros paveldo objektus. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos mokytojai ir mokiniai dėkingi Vilniaus universiteto bendruomenei, padėjusiai jiems įsigyti reikalingų priemonių piešti ir kitaip vaizduoti vertingus Palangos objektus.

Parodoje „Senoji Palanga“  eksponuojami  grafikos, tapybos, erdvinės plastikos darbai( darbų vadovė dailės mokytoja metodininkė Dovilė Oškinytė) , kuriuose interpretuojami Palangos kultūros paveldo objektų motyvai, tautinio kostiumo raštai, sekamos pajūrio legendos...

Parodos kuratorė ir darbų vadovė

Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos

dailės mokytoja metodininkė Dovilė Oškinytė